Каподастр

Предыдущая Главная Следующая

Каподастр

Ви, напевно, бачили, як люди використовують цей таємничий затиск на гітарі або укулеле і задаються питанням, що він робить. Простіше кажучи, капо (вимовляється "cap-oh" або "cape-oh") змінює висоту тональності або клавішу акордів, які ви граєте. Можливо, вам спочатку буде важко обернути вашу голову, але чи є ви новачком або професіоналом, капо може стати чудовим інструментом, щоб полегшити звучання акордів, зробити його простішим або експериментувати класні звуки.

каподастр, игра на гитаре, Тимур Уваровит, HEAGLOBE

Як це працює

Без надто глибокого занурення в теорію музики капо практично скорочує довжину ваших струн, що робить їх звучанням більш високим. Всі "відкриті" рядки тепер грають у високих майданчиках, ніж без капо.

Ось як це працює. Якщо ви поставите свій капо на перший лад, кожен хорд, який ви граєте, зараз перемістився на піврок. Отже, якщо ви граєте в основний акорд, то тепер це буде Ф. І, скажімо, ви поставите свій капо на другу лайку і граєте в мажор. Через те, що ви двічі наполовину піднімаєтеся, G-хорд стає акордом, а A стає Б.

Для початківців

Якщо ви тільки починаєте роботу і не знаєте багато чого про акорди, ваш мозок може почати трохи боляче, читаючи це ... Ніякого biggie, давайте приклади. Ви пробували грати F та B акорди ще і провалилися жахливо, пальці всіх стиснуті? Ті, що називаються барреєвими акордами, є найважчими основними акордами, тому що ваш індексний палець повинен охоплювати всі шість рядків.

Капо в основному робить важку роботу для вас у випадку акордів Барре і дозволяє вам грати набагато більше пісень, не використовуючи ці неприємні акорди. Коли ви кладете капо на перший лад і граєте в майстер, ти насправді граєш страшний майор.

Ви все ще маєте проблеми з обертанням голови навколо нього? Давайте візьмемо остаточну пожежну композицію Wonderwall від Oasis. Вступні акорди (на ключ, який ви чуєте на запис) - це F # m, A, E і B. Це досить складно, тому багато людей (разом з Оазисом "Noel Gallagher") поставили капо на другу лайку, так що ви "Я буду грати, використовуючи набагато легше акорди: Е минор, Г, Д і А.

Спів

Найпоширеніша причина, через яку люди використовують капо, полягає в тому, щоб змінити клавішу пісні на льоту, коли ви чи хтось співає разом. Це тому, що іноді ключ від конкретної пісні занадто низький або занадто високий для вашого голосового діапазону.

Зміна ключа з вашим капо - це надзвичайно простий спосіб зробити це, оскільки ви як і раніше в основному граєте з такими ж акордами та фігурами, як це зазвичай. Без капо, це просто багато клопоту, з'ясовуючи нові акорди та фігури.

Зміна звуку. Одне або разом з друзями

Якщо ви є більш досвідченим гравцем, використовуючи капо, відкриється цілий ряд можливостей для експериментів із звуком. Не тільки в тому, як звучать акорди, але і ваш фактичний звук. Якщо ви хочете надати гітарі більше звуку мандоліну, спробуйте покласти капо на 7-й лад. Звучить досить круто, чи не так? Це теж те, що Джордж Гаррісон, хоча він писав, "Приходить Сонце". Що унікальний звук? Все капо!

Якщо ви граєте з другом, то, маючи дві гітари, що роблять те ж саме, іноді може придушити звук, або просто трохи нудно. Чому б не приправляти речі трохи? Якщо один з вас ремінця на капо, акорди, з якими ви граєте (один вище, а один нижче), створить дуже прохолодний, доповнюючий звук. Це може зайняти деякий час знайти солодке місце, але це, безумовно, варто спробувати.

Тимур Уваровит

HEAGLOBE